Q: Jak je to s uznáváním účasti v Buddy Systemu do konkurzu o studium v zahraničí?

Za aktivní účast v Buddy Programu jsou studenti zvýhodněni při výběrovém řízení na semestrální výměnné pobyty. Z celkového počtu bodů, kterého je možno dosáhnout, je 10 bodů vyhrazeno na účast v Buddy Programu (podrobně o výběrových kritériích na stránkách Oddělení zahraničních styků).Body přiděluje zahraniční oddělení na základě informací od koordinátorů Buddy Systemu. Není třeba se OZS připomínat, vše vyřídí Buddy System.

Platí však, že body, které získáš v letním semestru se ti počítají až do přihlášky na podzim či v letním semetru v dalším roce!

Q: Kolik času musím věnovat zahraničnímu studentovi?
To záleží čistě na tobě, samozřejmě když už máš tu skvělou příležitost poznat novou kulturu, tak proč ji neuchopit pořádně a získat kamaráda na celý život?
Q: Kdy dochází k přidělování studentů a kdy zahraniční studenti přijíždějí?

K přidělování zahraničních studentů dochází dvakrát ročně, v polovině prázdnin na nadcházející zimní semestr a na začátku ledna na nadcházející letní semestr. Informace o registraci do Buddy Programu najdete v sekci „Jak funguje Buddy Program“.Většina zahraničních studentů přijíždí zhruba jeden až dva týdny před začátkem semestru, tj. na začátku září resp. začátku února. Proto plánujte svoje prázdniny s ohledem na tuto skutečnost, pokud chcete přidělit zahraničního studenta.

Q: Můj buddy má spoustu otázek, co mu mám odpovědět?

S otázkami studijního typu (jak se registrují kurzy, kdy začíná výuka atd.) by se zahraniční studenti měli obracet na příslušné osoby na OZS, resp CESPu či IB.Další informace lze nalézt na stránce Jsem Buddy – co dál?. Při obecných otázkách ohledně života v Praze apod. doporučujeme použít vlastní mozek:-)

Q: Co mám dělat, když se nemůžu postarat o svého buddyho?
Oznamte situaci neprodleně svému koordinátorovi z Buddy Systemu.
Q: Kde se dozvím další aktuální informace?
Aktuální informace zveřejňujeme na webu, proto máte-li zájem o přidělení studenta, sledujte Buddy News na našich stránkách.
Q: Můj buddy přijede začátkem září a já ještě nebudu mít kolej, co s tím?
Pokud máte oficiálně přidělenou kolej, je možné se nastěhovat dříve, a to za cenu, kterou platíte v běžném semestru. Stačí svůj zájem sdělit svému koordinátorovi a neměl by být problém to zařídit.

 

Veškeré svoje případné dotazy posílejte na info@buddysystem.cz