Hodně z vás už slyšelo o projektu Humans of… 🤔 Jedná se o vyprávění příběhů různých lidí. Příběhů, které jsou něčím jiné. Jsou jedinečné, zajímavé a plné překvapení. A stejně tak jsou jedineční, zajímaví a plní překvapení zahraniční studenti, kteří přichází studovat na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Sama vím, jací jsou. Každý semestr se seznamuju s dalšími a dalšími zahraňáky – tak jim u nás v Buddy systemu říkáme. A každý semestr je mi smutno, když mí noví kámoši odjíždí. Shodly jsme se s kamarádkou Luckou, že je to škoda a že by bylo fajn, aby i ostatní studenti z VŠE poznali, jací zahraňáci na VŠE jsou. A tak vznikl projekt Erasmus at VŠE 💙

O co se jedná? Představíme příběhy zahraňáků! Kdo jsou, odkud pochází, čím si v životě prošli, co zažili, co navštívili a plno překvapení. Vycházíme z už zmiňovaného projektu Humans of …, ale je tu jedna zásadní odlišnost. Erasmus at VŠE kromě toho že představuje skvělé lidi, zároveň přibližuje zahraňáky nově přijíždějícím zahrančním studentům, kteří se mohou inspirovat, zjistit, co jejich předchůdci prožili, s čím se potýkali…💪

Kdo píše tyhle příběhy a kdo je fotí? Celý projekt jsme rozjely my s kámoškou Luckou, ale k dokonalosti to dotáhla současná PR vedoucí Ludmila se svojí parťačkou Leou. Obě dvě oplývají kreativitou, Lea je grafička a Ludmila profi fotografka. Je to kombo! Koukněte na projekt na Facebooku anebo na Instagramu!

Káča (exPR vedoucí – nyní v důchodu)

Tady je malá ochutnávka. Příběh zahraňáka Arga, kterého jsem vyzvedávala na letišti, když přilétal do Prahy na výměnný pobyt. Vypadal zezačátku jako tichý a nenápadný kluk, ale opak je pravdou 😁

“If you are an Estonian male citizen, you have an obligation to serve in an army. You have to serve there for 8 to 11 months. I have already been in the army before I started to study at Tallinn university of technology. It is actually very interesting experience and I do not regret it at all. I have been put in various hard situations. I have lived in the forest for weeks. For exampIe I had a very intense camp where I had to have night watch. I was walking around a campus and during the walk I started to dreaming, basically I was sleeping while I was walking. The training was so exhausting, and I became so tired that my body just switched off. The army is very different from your normal life. You are living in one room with 11 other guys who you do not know at all when you meet them at first. But you will get to know them really fast. I found some of my best friends here. I am still in contact with them. They are such unique friends because when you are in these tough situations, you got strong friendships. And I tell you one thing you would not guess. The food in the estonian army is really good. The food is actually fantastic!”

Argo Metsaru (Tallinn university of technology, Estonia)